Днів
Годин
Хвилин
Секунд

30-а Міжнародна медична виставка PUBLIC HEALTH 2021

6-8 жовтня 2021 • Україна, Київ, МВЦ, Броварський пр-т, 15

Переможцем конкурсу біомедичних стартапів BioMedTech «Джерело інновацій» стала роботизована рука-про

news
Переможцем конкурсу біомедичних стартапів BioMedTech «Джерело інновацій» стала роботизована рука-протез
Переможцем конкурсу біомедичних стартапів BioMedTech «Джерело інновацій» стала роботизована рука-протез
У рамках 29-ї міжнародної медичної виставки Public Health 2020 пройшла фінальна частина Першого конкурсу біомедичних стартапів BioMedTech Джерело інновацій.
У фінал конкурсу вийшли п’ять стартапів, яких журі у складі відомих науковців та бізнесменів відбирало з поміж декількох десятків претендентів на протязі вересня 2020 року. Мета конкурсу: розвиток українського ринку біомедичних інновацій, здатних поліпшити методи профілактики, лікування, діагностики захворювань, підвищити якість охорони здоров’я.
Перше місце по результатам голосування журі зайняв стартап з виробництва роботизованих протезів-рук з штучним інтелектом. Загалом топ-5 проектів переможців в залежності від набраних балів зайняли наступні місця:
1. Біонічний роботизований протез-рука Esper hand компанії Еспер Біонікс. Esper hand – це перший IoT (інтернет речей) протез зі складним програмним забезпеченням, розроблений для використанням Machine Learning підходу (штучний інтелект). Розробка включає набір датчиків, можливість фільтрації сигналів та систематичне оновлення хватів та алгоритмів обробки сигналів. Він розпізнає активність людини і підлаштовує хват до відповідної ситуації, зменшує час необхідний для навчання, підвищує точність управління і забезпечує інтуїтивне керування протезом.
2. «Живі» кардіоімпланти Geron Core. Інноваційна розробка, яка дозволить замінити штучні кардіоімпланти на так звані «живі» – з власних клітин дитини створюється власна «жива» тканина для імпланту.
3. Програмно-апаратний  комплекс Crunch.Tips для процесу реабілітації пошкоджених кінцівок (компанія «Фісон»). Crunch.Tips – це насадки (сенсори) на милиці, які в режимі реального часу вимірюють навантаження на ушкодженні кінцівки пацієнта, що проходить реабілітацію. Пацієнт отримує сповіщення щоразу, коли навантаження замале чи завелике, а лікар має можливість переглянути хід реабілітації та впевнитися, що пацієнт дотримується рекомендацій щодо характеру навантажень.
4. Медична Інформаційна Система МедЦентр+ – автоматизація процесів управління медобслуговуванням. МІС «МедЦентр+» об'єднує в єдиній системі роботу контакт-центру лікарні, медичних працівників, лікарів та комерційних підрозділів; синхронізує інформацію з роботою сайту; поглиблено аналізує інформацію в режимі реального часу; забезпечує електронний документообіг та контроль за всіма призначеннями лікаря.
5. «Медичний ЕКГ-калькулятор» лікувально-діагностичного центру «Віком Мед». Медичний ЕКГ-калькулятор – це паспорт здоров’я серця, який формується за допомогою автоматизації аналізу електрокардіограми (ЕКГ). Зокрема проводиться аналіз фізіологічності серцевих скорочень – ЕКГ-АФСС. Алгоритм дозволяє оцінти можливості та готовність серця до виконання життєвих навантажень у здорової чи хворої людини.
Повне відео фінальної частини конкурсу з нагородженням переможців можна переглянути тут https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=3354575154578173&id=199187760116944
Головний приз для стартапів, які зайняли 1 та 2 місця – презентація проекту на міжнародному медичному форумі MEDICA у Дюссельдорфі (Німеччина) у листопаді 2021 року (медична виставка світового масштабу; витрати на поїздку та участь у MEDICA покривають організатори конкурсу).
Окремий приз для 1 місця – акселераційна програма з розвитку стартапу. Також співорганізатор – оргкомітет виставки Public Health – на виставці наступного року надасть можливість безкоштовної демонстрації технології роботи біонічного протезу-руки Esper hand компанії Еспер Біонікс. Приз для 2 місця – програма з комплексного аналізу стартапу (due diligence). Призи для 3-5 місць – навчальна програма «Як з ідеї створити продукт та виростити успішний бізнес?».
Конкурс «Джерело інновацій» у сфері BioMedTech організовані громадською спілкою «Джерело Експо» та ДП «Прем’єр Експо», які об’єднали зусилля, щоб допомогти українським вченим, новаторам та стартапам в розвитку та впровадженні інновацій.
В рамках конкурсу українським стартапам надається можливість отримати професійну експертизу та згодом отримати фінансування проектів з виходом на міжнародні ринки. До участі запрошуються винахідники та команди новаторів (стартапів), які мають перспективні та інноваційні технологічні розробки/проекти на рівні: ідеї, pre-seed, прототипа або готового продукту. Старт наступного конкурсу біомедичних стартапів BioMedTech «Джерело інновацій» організатори планують з лютого 2021 року.
Громадська спілка «Джерело Експо» – непідприємницьке громадське об’єднання, створене для підвищення конкурентоспроможності українського продукту (робіт, послуг) на зовнішніх ринках, розвитку експортних компетенцій, промоції українських товарів, робіт та послуг за кордоном, надання допомоги в налагодженні співробітництва та партнерства між українським та закордонним бізнесом
Public Health – найбільша міжнародна медична виставка в Україні, яка проходить у Києві з 7 по 9 жовтня 2020 року. Організатор ДП «Прем’єр Експо». На виставці представлені 280 учасників з 13 країн світу і 39 ділових і наукових заходів.
Прес-служби «Джерело Експо» та ДП «Прем’єр Експо»
За додатковою інформацією звертайтесь до Дар’я Абулова hello(a)jerelo-expo.com